[ אוגוסט 14, 2015 by saar 0 Comments ]

רוב המנכ"לים שאני פוגש סובלים מעומס עבודה – מה שקורה אצלנו בעסק…

אני לא יודע מה איתך, אבל רוב המנכ”לים שאני פוגש סובלים מעומס עבודה. לא תמיד זה מפריע להם, יש את אלה שאוהבים לעבוד הרבה וקשה, אז לא זאת הבעיה. הבעיה היא שמנכ”ל בדרך כלל יהיה האדם שמייצר את עיקר ההכנסה בעסק, אז כשלוקחים אדם כזה ומעמיסים עליו בעיות מגלים שהרווחיות של העסק נפגעת. זאת משוואה די פשוטה, ואני בטוח שזה ברור גם לך.
בחודש שעבר אירחתי אדם מיוחד, שהוא גם המנטור שלי, שהעביר ללקוחותינו סמינר שהוא מעביר ברחבי העולם, שעסק בתשישות ועומסים אצל מנכ”לים ומנהלים בכירים. ואולי יפתיע אותך לגלות שרוב הדברים שהוא דיבר עליהם קלים מאוד לביצוע. אולי אפילו נשמעים “פשוטים מידי”. היופי הוא בפשטות ולמעשה זה די קל קל לנהל צוותים, קטנים כגדולים, ולהניע אותם לייצר תפוקה גבוהה יותר, ביעילות רבה יותר.
אחד הכלים האלה הוא ישיבות צוות. אני מדגיש שלא מדובר בישיבות עבודה ובהחלט לא ישיבות לסיעור מוחות – ישיבות צוות הן פעולה מאוד מדויקת שמשיגה שיתוף פעולה מהצוות. הנוהל שלהן הוא כזה:
1.      מתחילים עם סוג מיוחד של סיפורי הצלחה – אנחנו קוראים לזה “פשלות והטיפול בהן”. לא הכותרת הכי מכובדת אבל היא בהחלט מתארת את מה שנדרש – כל אחד מאנשי הצוות זוכה לתאר מצב קשה שהיה עליו לטפל בו וכיצד הוא ניצח. לא מדברים על פשלות שלא טופלו, רק על אלה שטופלו בהצלחה. עצם ההתגברות על מכשולים היא העיקר, ואופן הטיפול המוצלח הוא דבר שיש לשתף עם שאר הצוות. החלק הזה לוקח כעשרים דקות.  אני ממליץ לך לתעד מראש רישום של כל ההצלחות שלך שאפשר לשתף בישיבה, כדי שיהיה מלאי של סיפורים.
2.      לאחר מכן עוברים להודעות כלליות – זה לא הזמן להיכנס לתדרוכים ונאומים, רק ליידע מה צפוי לקרות ולהלהיב את הצוות לקראת זה.
3.      ואחרון חביב – כל אחד מאנשי הצוות מעדכן מה היו הסטטיסטיקות שלו בשבע האחרון. הכוונה היא למוצר העיקרי שהוא משיג. לדוגמא: אנשי מכירות יציגו את סך המכירות, אנשי שיווק יציגו את מספר הלידים, מי שמספק את המוצר או השירות יציג את כמות האספקה האישית שלו, וכן הלאה. גם אנשי מנהלה מודדים תפוקה ומדווחים את המוצר העיקרי שלהם.
הכלי הפשוט הזה מגבש את הצוות, מייצר תחושת מטרה ומונע דיונים שלא מתאימים לפורום הזה.
אני מקפיד על הנוהל מזה עשר שנים, ואני מבטיח לך שזה נוהל מעשי ואפקטיבי שיכול לשדרג את התפוקה בעסק שלך.
אני מזמין אותך לבדוק אותי 🙂
בתמונה: ישיבת הצוות שלנו ביום א’ השבוע.
שלך,
אלעד הדר
מנכ”ל Success ייעוץ עסקי