[ יוני 28, 2016 by adva 0 Comments ]

כיצד להצליח ולהגדיל את ההכנסות והרווחים:

אתה יכול להשיג את מה שאתה רוצה כל עוד אתה מעניק לאחרים את מה שהם רוצים.
רמת החליפין / התמורה שאתה נותן לאחרים קובעת את העושר וההצלחה שלך.

 

1. “קבוצה שלוקחת כסף אבל לא נותנת דבר בתמורה. זה נקרא גזלה.” ל. רון האברד.

לדוגמה שילמת מקדמה של 4000 ₪ על רכב חדש וסוחר המכוניות פושט את הרגל. אינך מקבל את רכבך והפסדת את המקדמה ששילמת.
דוגמה נוספת שרברב אשר משחרר צינור בביתך ומראה לך “דליפה”, עושה מזה הרבה רעש, סוגר מחדש את הצינור וגובה ממך 600 ₪.
רואים את רמת התמורה הזו גם במקום העבודה. לדוגמה, אנשים מסוימים במשרד מתחמקים מעבודה, הם מתרצים הרבה, מאשימים כל מיני גורמים, אך מקבלים שכר מלא.
רמת תמורה זו היא למעשה גניבה. אם אתה פועל ברמה זו, אף אחד לא יכול לסמוך עליך. מפטרים אותך מהעבודה. אתה חייב לכסות על עקבותיך או שתגמור בכלא. אם אתה בעל עסק, אז הוא העסק שלך ייכשל.

רמת התמורה השנייה היא לרמות.

2. “הרמה השנייה הינה תמורה חלקית. הקבוצה מקבלת הזמנות או כסף עבור רכישת סחורות/שירותים ואז מספקת חלק מזה או גרסה פגומה/לא שלמה של מה שהוזמן.” ל. רון האברד

דוגמה, אתה משלם עבור “400 ₪ של חבילת נופש חלומית” ומסתבר שזה חדר מסריח באכסניה שצמוד לכביש סואן. או שבמקום לעבוד, העובד קורא מגזין, גולש באינטרנט, או עושה שיחות פרטיות בזמן שהוא מקבל שכר.

אם זאת רמת התמורה שלך, גם כאן יפטרו אותך. אם אתה בעל עסק, הוא ייכשל במצב כלכלי בעייתי. אתה לא תתעשר כך.

3. “הרמה השלישית הינה מה שידוע בעולם העסקי כ”תמורה הוגנת”. אתה לוקח הזמנות וכספים ומספק במדויק את מה שהוזמן.” ל. רון האברד

מרבית האנשים והחברות המצליחות משתמשות ברמת תמורה זו. לדוגמה, אתה משלם על חבילת 12 ביצים טריות, ואתה מקבל חבילה של 12 ביצים טריות. אתה משלם למוסכניק לתקן את רכבך ואתה מקבל רכב תקין.
כאשר אתה מספק במדויק את מה שהובטח, אתה נותן תמורה הוגנת. לדוגמה, אתה מסכים לצבוע חדר ב-600 ₪ ואתה אכן צובע את החדר כפי שהובטח ומקבל 600 ₪.
כאשר אתה ברמת תמורה השלישית, אתה מרוויח בצורה מספקת. אם אתה בעלים / מנהל עסק, הולך לך טוב. אתה מרוויח מספיק כסף על מנת לחיות בנוחיות.

4. “הרמה הרביעית של תמורה לא נפוצה, אך ניתן לכנות אותה בשם רמת תמורה בשפע. כאן אתה לא מספק 2 במחיר של אחד או שירותים בחינם, אלא מעניק משהו שהוא בעל ערך רב יותר מאשר הכסף שקיבלת.” “עקרון רביעי זה שלעיל כמעט שאינו ידוע בעולם העסקי או באמנויות. אך זהו המפתח להצלחה מסחררת ולהתרחבות.” ל. רון האברד

אנשים ועסקים אשר נותנים תמורה ברמה רביעית זו משגשגים, גם בעתות של משבר כלכלי.לדוגמה, אתה שוכר את שרותיה של אמנית לצייר עבורך. לא רק שהיא מציירת את הציור, היא גם מספקת לך מסגרת יפהפייה ללא תשלום נוסף. אתה מזמין מונית שתיקח אותך לנסיעה של 20 ק”מ, ולא רק שהמונית נקייה ונעימה, מחכה לך עיתון הבוקר לקריאה להנאתך, או שהנהג משמיע לך כמה בדיחות מצחיקות. דוגמה נוספת, אתה משקיע בחברה ומצפה לקבל 7% בתמורה בסופה של כל שנה, אך מקבל במקום 10%.

עובדים אשר משתמשים ברמת התורה הרביעית הנם בעלי ערך רב ביותר. לדוגמה, שולי לא רק מבצעת את עבודתה, אלא היא מכשירה גם עובדות חדשות באותו זמן. היא לוקחת על עצמה תחומי אחריות נוספים, מבלי לבקש על כך שכר נוסף. היא גם מעלה את המורל בחברה מידי בוקר.

שולי גם נהנית מקידום, העלאות שכר ובונוסים, וגם מקבלת בטחון תעסוקתי רב.

כל עובד אשר מופיע מוקדם יותר בבוקר, עובד בחריצות רבה יותר, מספק מוצר או שירות באיכות מעט טובה יותר, נותן תמורה בשפע. כל אחד מאתנו יכול לשפר את רמת התמורה שלו.
עסקים וחברות אשר נותנים תמורה בשפע מקבלים יותר הפניות מאשר חברות אחרות. משקיעים שמחים להשקיע בהתרחבותן של חברות כאלו. נאמנות הלקוחות של עסקים אלו מובטחת.
בהתחלה, לתת יותר מאשר מצפים ממך נראה לא הוגן. אתה משקיע יותר מאמצים ללא הכרה בכך. אתה מוסיף ערך לעבודתך או למוצרים/שירותים מבלי שאף אחד יבחין בכך.
אולם לבסוף, אתה מגיע לפסגה. אנשים מעדיפים לעבוד אתך. החברה שלך נבחרת על-פני המתחרים. אתה זוכה במוניטין של אדם שהוא מעבר ל-הוגן.

המלצות

שאל את עצמך שאלות כאלו:
•”איך אני יכול לתת יותר מאשר מצפים ממני?”
•”איך אני יכול להביא לידי כך שהעבודה שלי תהיה בעלת ערך רב יותר?”
•”מה הן הנקודות אקסטרה שאני יכול להעניק שאף אחד אחר לא יכול?”
ואז התחל לתת בשפע. עשה שעבודתך, המוצר/שירות שלך, החברה שלך תהיה יותר בעלת ערך מאשר האחרים.
במקום לנסות לקבל יותר מאחרים, עבוד על לתת יותר כבסיס פעולה שלך, וכך תתעשר!

Copyright © 2016 TipsForSuccess.org. All rights reserved. Grateful acknowledgment is made to L. Ron Hubbard Library for permission to reproduce selections from the copyrighted works of L. Ron Hubbard.

Sign up or learn more about TipsForSuccess at www.tipsforsuccess.org.
Translated by Yossi Bar 27/6/2016