[ אפריל 2, 2018 by nesiasadeh 0 Comments ]

ייעוץ עסקי ליזמי נדל"ן

מחירי הדיור הממריאים באופן קבוע הפכו את הפרויקטים השונים בתחום התכנון והבניה להשקעה אטרקטיבית ומשתלמת ביותר. ענף זה מורכב מאוד, נמצא בתהליך של התפתחות מתמדת ונתון להשפעותם הדינמית מאוד של גורמי הדמוגרפיה, הכלכלה והרגולציה בארץ ובעולם.

מעבר לכישורים הרגילים בתחום הניהול והשיווק בהם מצטייד כל בעל עסק כדי להצליח, עיסוק ביזמות הנדל”ן דורש ידע וניסיון נרחב בענף הבניה, הכרות עם החוקים והגופים ברשויות המקומיות, גם ברמה מחוזית ואף ארצית, איגודים מקצועיים ועוד. הצלחת פרויקט נדל”ן יכולה לקום וליפול על כל כך הרבה דברים בלתי צפויים שלא ניתן לקחת בחשבון מראש – קשיים ועיכובים עקב החלטות פוליטיות, התרי בניה לא מאושרים או מעוכבים מסיבות מפתיעות, תקציבים נוספים אשר לפתע דרושים עקב הממצאים שנתגלו במהלך סקר קרקע או אי עמידה בלוחות הזמנים של קבלני הביצוע. כל קילקול קטן כזה גורר הוצאות אשר מסתכמות בהרבה מאוד כסף ולא פעם עלולות להפיל את הפרויקט וגם את היזם.

פרויקט נדל”ן אינו עוד עסק

במבט הראשון נראה כאילו פרויקט נדל”ן מתנהל בדיוק כמו כל עסק אחר – יש הוצאות והכנסות, ויש שיווק, גיוס עובדים, מימון וכל המרכיבים הרגילים אותם אנו פוגשים בתהליך ניהול סטנדרטי. ואילו תחום הנדל”ן מהווה נישה מיוחדת במינה, אשר דורשת התמחות נוספת בכל מקצוע אשר קשור לזה באופן כזה או אחר. כך למשל אם תזדקקו לייעוץ משפטי בנושא סביר להניח שתעדיפו לפנות לעורך דין אשר צבר ניסיון בתחום, כיוון שהוא יידע לצפות ולהתייחס לדקויות ומקרים פרטיים אשר אופיניים לו. כך גם הייעוץ העסקי ליזמי התכנון והבניה, כדאי שהוא יהיה בידיים של המומחים שהספיקו כבר להשתפשף במספר פרויקטים של נדל”ן.

הניסיון בשטח חשוב במיוחד, מפני שהוא מאפשר ליועץ העסקי להרים דגלים אדומים בזמן, לעזור לכם להעריך נכון את הוצאות הפרויקט ולקחת מקדמי ביטחון שיתנו מרווח תזרימי לנשימה, לבנות תכנית עסקית הגיונית ומקיפה אשר יודעת לצפות קשיים בדרך ונערכת לשיבושים בלוחות הזמנים, להשיג את המימון הנדרש לפרויקט, לגייס את אנשי המקצוע וקבלני המשנה המתאימים ביותר גם מבחינת איכות העבודה וגם במישור הפיננסי.

תפקידו של היועץ העסקי

לייעוץ וליווי הפרויקט בתחום התכנון והבניה תרומה גדולה ליעילותו ורווחיותו, מה שלעתים שווה ערך להצלחת הפרויקט או כישלונו. היועץ העסקי מסייע ליזם למצוא את הדרכים לצמצום עלויות והגברת האפקטיביות, שיפור של שיטות העבודה הפנים ארגוניות, קביעת אסטרטגיה שיווקית, מציאת ערוצי פרסום והקמת מערך מכירות משומן, ליווי ותמיכה לכל אורך הדרך, עד השגת היעדים.

ייעוץ עסקי ליזמי נדל